Архів

Архів ‘Усі’ факультет

ДO 85-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ПЕТРА САВАРИНА Саварин Петро. З собою взяли Україну: Від Тернопілля до Альберти. – Київ: КВПЦ, 2007. – 524 с.

29 Січень, 2011 року

Діаспорознавство (незважаючи на значні успіхи останнім часом у вигляді міжнародних конференцій, публікацій, досліджень тощо) все ще залишатиметься в значній мірі непізнаним материком через обсяг матеріалу, який необхідно опублікувати, вивчити та дослідити в Україні. Кожна нова публікація в Україні слугує благородній цілі пізнання життя та здобутків (рівночасно і проблем) української діаспори. Читати далі…

Усі

Круглий стіл “Філософія Фрідріха Ніцше і проект подолання кризи культури”

18 Листопад, 2010 року

У Національному університеті «Острозька академія» 17 листопада відбувся круглий стіл, приурочений Всесвітньому дню філософії, що встановлений за регламентом ЮНЕСКО. Проведення цього наукового заходу вже стало традиційним для вишу. Цьогоріч темою для обговорення була філософія відомого німецького мислителя Фрідріха Ніцше та його проект подолання кризи культури. Викладачі кафедри культурології та філософії, а також студенти спеціальності «культурологія» та «українська філологія» представили власні інтерпретації творчості Ніцше, звернувши увагу на колізії життя мислителя, загальні питання, які він піднімав у своїй творчості,  його критику раціоналізму та міської культури, антропологічні проблеми тощо. Читати далі…

Гуманітарний факультет, Гуманітарного факультету, Усі , , , ,

ПОДОРОЖ У ВІЧНІСТЬ, АБО ”ДЕ ТИ, УКРАЇНСЬКИЙ ДІСНЕЙЛЕНДЕ?” Вольвач Павло. Тривання подорожі. Поезія. – Тернопіль: Навчальна книга- Богдан, 2007. – 80 с.

7 Жовтень, 2010 року

Цікаво рецензувати книгу поета, яка відкривається рядками: ”Ну і що, що десь там є Америка …” (с. 3), людині, котра в тій Північній Америці [Канаді –
В. П.] проживає.
Не дивлячись на претензійно-ускладнену післямову Олександра Хоменка про збірку Павла Вольвача (зворот книги), поезія його є органічно простою і глибокодумною. Саме Жмеринка (а не десь там Америка) має стати сенсом існування та буття красивої дівчинки, якщо хочемо тут жити красиво і будувати свій український Діснейленд. Використання опозиції/контрапункту оправдане і допомагає миттєво створити неповторний і своєрідно чарівний образ.
Ця опозиція присутня і в наступному вірші (“руки почорнілі”– ”біла горілочка”, с. 4). Читати далі…

Усі, Факультету романо-германських мов

УНІКАЛЬНА НІЖНІСТЬ … Гордон Олександр. Сто віршів ніжності. – Львів: Видавництво Олександра Гордона, 2007. – 104 с.

7 Жовтень, 2010 року

Хто не жив у Львові, не до кінця зрозуміє та відчує магічність та невловимість цього міста. Його кав’ярень, бруківок, архітектури …
В цьому місті зароджується неповторне кохання, а з ним і ніжність в усіх її проявах. Ніжність як жертовність, ніжність як тиша …
Щира та відверта поезія не є “датською” (написаною до якоїсь чергової величної дати), вона не пишеться на замовлення:

Бо я писав без приводу і дати ….
І просто так – від надміру кохання
(с. 3) Читати далі…

Усі, Факультету романо-германських мов

А ЖІНКА Є СЛАБКОЮ/СИЛЬНОЮ? Матчук Алла. Стихія: Збірка поезій. – Рівне-Острог: НУ “Острозька академія”, 2009. – 96 с.

1 Жовтень, 2010 року

Збірка поезій Алли Матчук відкривається передмовою Анатолія Криловця ”Довершеність поетичних сфер”.
Перший розділ збірки – “Слово – тінь від мислі”, присвячений дочці Оксані. Філософська спрямованість поезії задається вже першими рядками:

Бо думки людини – дар від Божества (с. 6)

В поетичних рядках пульсує ритм життя й людська стражденність, а часто і невлаштованість:

Слово – тінь від мислі,
Що летить крізь час
Й відбиває муки, що живуть у нас …. (с. 6) Читати далі…

Усі, Факультету романо-германських мов

ЗОНИ ЕКОНОМІЧНОГО ВПЛИВУ АМЕРИКАНСЬКИХ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОМПАНІЙ ЯК ІНСТИТУЦІЙ З ОЗНАКАМИ ОСНОВНОЇ СТРУКТУРНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ

21 Червень, 2010 року

УДК 339.1 (477)

У статті досліджується роль транснаціональних компаній (ТНК) провідних країн світу, в тому числі Сполучених Штатів, у розподілі світового валового продукту, у проходженні сучасних світових економічних процесів. Проводиться систематизація зон економічного впливу американських ТНК, здійснюється характеристика такого впливу. Читати далі…

Усі

Рецензія на книгу: Abdur Rahim, V. Europe Speaks Arabic. – Toronto: Institute of the Language of the Qur’an – Goodword, 2008. – 194 p.

3 Червень, 2010 року

Хто б міг подумати, що часто вживані у нашій та інших європейських мовах слова типу барокко, магазин, кабель і навіть, здається, настільки нейтральне аварія походять із арабської мови? Це та багато усього іншого доводить у своїй науково-популярній праці саудівський науковець Ф. Абдур Рахім, один із найвідоміших сучасних фахівців у галузі вивчення та викладання арабської. Читати далі…

Усі

Система засобів і прийомів психологічного зображення героїв у романі Івана Франка „Для домашнього огнища“

31 Травень, 2010 року

У статті розглядаються засоби та прийоми психологічного зображення героїв у  романі Івана Франка „Для домашнього огнища“, аналізується методика психологічного розгляду характерів, з’ясовується специфіка відображення складних внутрішніх переживань героїв. Стаття розкриває новаторство Івана Франка у введенні в українську літературу методики розкриття складної психології персонажів і пов’язаних із нею прийомів психологізації. Читати далі…

Гуманітарного факультету, Студентські публікації, Усі

Міжнародна науково-практична конференція “Проблеми культурної ідентичної: локальний та глобальний контексти”

28 Квітень, 2010 року

22-23 квітня 2010 року в Національному університеті «Острозька академія» було втретє проведено міжнародну науково-практичну конференцію під загальною назвою «Проблеми культурної ідентичності в ситуації сучасного діалогу культур», яку щороку організовує кафедра культурології та філософії. Кожного року організатори цієї конференції пропонують учасникам обговорити найбільш актуальні та значимі аспекти проблематики, пов’язаної із культурною ідентичністю. Тема цьогорічної зустрічі – «Проблеми культурної ідентичності: локальний та глобальний контексти». Читати далі…

Гуманітарний факультет, Усі , , , , ,


Публікація статті Опублікувати свою статтю