Ім´я: Смалюк Тарас Васильович
Інформація про користувача: Студент 4-го курсу правничого факультету НаУ "Острозька академія", співорганізатор проекту Науковий блог
Архів автора:
-
Поняття, сутність, ознаки правопорушення та основні юридичні характеристики даного поняття
Липень 8th, 2010
Правопорушення – явища для суспільства вкрай не бажані. Через це суспільство намагається їх ліквідувати.
Вони надзвичайно різноманітні як за видами , так і за тяжкістю наслідків, мотивами скоєння і т. д. Разом з тим вони мають спільні ознаки, що дає можливість вивчати не тільки окремі види правопорушень, але і всю їх сукупність, вивчати причини їх скоєння і боротися з ними. Але існує тільки одна наука, яка вивчає найбільш суспільно-небезпечні види правопорушень – злочини: кримінологія.
Особливості в застосуванні поняття підприємства в майновому оборотіЛипень 8th, 2010
Підприємство як майновий комплекс може розглядатися як складна річ, оскільки складається з нерухомих та рухомих речей (майна), які утворюють єдине ціле, що дає можливість використовувати його за призначенням (п. 1 ст. 188 ЦК). Як складна річ підприємство характеризується такими ознаками: складається із різнорідних речей; складові частини такої речі фізично не пов’язані між собою; сукупність речей утворює єдине ціле, яке використовується за загальним призначенням; кожна з частин такої речі може використовуватися постійно за тим же призначенням, що і разом з усіма, не виконуючи при цьому щодо них ролі належності.
Договір купівлі-продажу підприємства як єдиного майнового комплексуЛипень 8th, 2010
Попри велику кількість правочинів щодо відчуження «бізнесу», договори купівлі-продажу підприємства як єдиного майнового комплексу мають з-поміж них незначну питому вагу, що пояснюється, передусім, недосконалістю відповідного законодавства. Найбільш популярним способом відчуження «бізнесу» виступає передача корпоративних прав (акцій або часток у статутному фонді (капіталі) відповідної юридичної особи).
Договір оренди підприємства як єдиного майнового комплексуЛипень 8th, 2010
Питання, пов’язані з участю в цивільному обороті підприємства як об’єкта цивільних прав, є досить новими для цивільного права. Однак, незважаючи на це, дослідження окремих аспектів цього питання проводили такі вчені, як: О.О. Коломієць, С. Кривобок, І. М. Кучеренко. Більш розробленими питання оренди підприємства як єдиного майнового комплексу є в цивільному праві РФ, де вони розглядались такими вченими, як В.В. Вітрянський, Т.В. Данілочкіна.
Правове становище сторін договору будівельного підрядуЛипень 7th, 2010
Зміст договору будівельного підряду становлять права та обов’язки його сторін. Договір будівельного підряду за його юридичною характеристикою є двостороннім і, таким чином, – взаємним. Сторони в договорі наділені взаємними правами та обов’язками, щодо виконання умов правочину.
Історична еволюція договору будівельного підрядуЛипень 7th, 2010
В статті досліджується істоична еволюція договору будівельного підряду, її основні етапи, а також фактори, які так чи інакше вплинули на розвиток договору будівельного підряду як регулятора правовідносин в будівельному секторі економіки. Читати далі…
Виконання договору банківського вкладуЛипень 7th, 2010
В статті досліджено виконання сторонами договору банківського вкладу як здійснення боржником дії (або) утримання від дії, яка складає об’єкт зобов’язального правовідношення. Читати далі…
Відповідальність банку за договором банківського вкладу.Липень 7th, 2010
В статті досліджено цивільно-правову відповідальність банку як сторони договору банківського вкладу.
The article investigates civil liability of the bank as parties to the contract of bank deposit.
Права та обов’язки сторін договору банківського вкладуЛипень 7th, 2010
Анотація: В статті дослідження права та обов’язки сторні договору вкладу, які складають зміст правовідносин за договором. Читати далі…
Порядок укладення, зміни та розірвання договору банківського вкладуЛипень 7th, 2010
Анотація: В статті досліджено порядок укладення зміни та розірвання договору банківського вкладу. Читати далі…
Розвиток договору банківського вкладу, його правове регулювання та роль держави у врегулюванні договірних відносин сторінЛипень 7th, 2010
В статті досліджено розвиток договору банківського вкладу в різні історичні часи, також взято до уваги доктрину Швейцарії у визначенні договору банківського вкладу, встановлено правове регулювання та роль держави у врегулюванні договірних відносин сторін. Читати далі…
Роль держави у врегулюванні правовідносин сторін за договором банківського вкладуЧервень 9th, 2010
Анотація: У статті проводиться аналіз діяльності держави як суб’єкта публічного права у врегулюванні приватноправових відносин сторін договору банківського вкладу, а також проводиться аналіз причин та умов, що сприяють негативним процесам у цій сфері. Автором робиться спроба пошуку способів вирішення проблемних питань впливу держави на врегулювання приватноправових відносин сторін.
Поняття та значення договору будівельного підрядуЛютий 7th, 2009
Будівництво, що фактично лежить в основі договору являє собою особливу галузь матеріального виробництва. Ця особливість проявляється в тому, що кінцевий результат робіт – нерухомість. Це завжди об’єкт, який визначений індивідуальними ознаками, навіть якщо збудований за одним і тим же планом, також виконання робіт являє собою складний, довготривалий процес і зазвичай об’єкт створюється на досить тривалий строк його експлуатації. Саме будівництво, а відтак і договірні відносини будівельного підряду є основною ланкою в народному господарстві та економіки вцілому. Поняття договору будівельного підряду охоплює широкий спектр робіт щодо створення, преобладнання, поліпшення, покращення об’єктів тобто різноманітних будівель: житлового, виробничого фонду, підприємств як ЄМК, які визначені як нерухомість.
Recent Comments