НаУ “Острозька академія”

photo_s1

Острозька слов‘яно-греко-латинська академія – перший в Україні та в Східній Європі вищий навчальний заклад – заснована 1576 року князем Василем-Костянтином Острозьким та княжною Гальшкою Острозькою.

Серед випускників університету – визначні політичні, культурні та церковні діячі: гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний, брати Дем‘ян та Северин Наливайки, Мелетій Смотрицький, Іов Борецький, Захарія Копистенський, Єлисей Плетинецький. Викладацькою діяльністю в академії займалися Дем‘ян Наливайко, Кирило Лукаріс, Ян Лятош, Емануїл Мосхопуло. Першим ректором академії був Герасим Смотрицький.

Указом Президента України від 12 квітня 1994 року розпочалося відродження Острозької академії, а указом від 30 жовтня 2000 року університету «Острозька академія» було надано статус національного. Університет має взірцеву репутацію як в Україні, так і за її межами – діяльність Острозької академії в 1999 році було відзначено ХХVII Міжнародним призом «За якість», що вручався в Парижі.

Додаткову інформацію про організацію вступного тестування, зарахування та навчання в НаУОА можна отримати в Приймальній комісії, яка працює щоденно, крім суботи та неділі (з 1 травня крім неділі) з 9.00 до 18.00 за адресою: м.Острог, вул. Семінарська, 2.

Тел. (03654) 2-34-96, 3-00-69.

  1. Коментарі відсутні.
  1. Зворотні посилання відсутні.

Публікація статті Опублікувати свою статтю